Darmowy program do obróbki zdjęć

Na rynku istnieje wiele darmowych programów do edycji zdjęć.

Na szególną uwagę zasługują gimp i paint.net

program do obróbki zdjęć

Gimp

Gimp posiada spore możliwości, chociaż jest nieintuicyjny w obsłudze. Przyzwyczajenie do specyficznego interface wymaga czasu.

Program ten oferuje m.in  operacje na warstwach. Umożliwia kreatywne tworzenie cyfrowych dzieł.  Nie jest to jednak program dla zawodowego grafika,  ale dla większości osób możliwości tego programu znacznie przekraczają potrzeby.

Gimp  do pobrania wprost ze strony producenta: (dostępny na platformę Windows, Linux, Mac OS)

http://www.gimp.org/downloads/ (dostępna również wersja po polsku)

Zobacz też instrukcję obsługi Gimpa

Paint.net

Kolejny, bardzo dobry, darmowy program do edycji grafiki, to Paint.net. Oferuje on m.in. pracę na warstwach. Do pobrania http://www.paint.net/

IrfanView

Innym darmowym programem jest IrfanView. Jest to w zasadzie przeglądarka zdjęć, jednakże IrfanView umożliwia podstawową edycję zdjęć.  Umożliwia dowolną konwersję formatów plików, konwersję palety barwnej, oferuje kilka prostych efektów, w tym wyostrzanie, redukcję czerwonych oczu,  balans kolorów, kontrast, jasność, umożliwia połączenie wielu zdjęć w panoramę.

irfan

Przydatną funkcją programu jest batchprocessing. Umożliwia on hurtowe przetwarzanie wielu plików z użyciem podstawowych efektów (jasność, kontrast). Umożliwia także hurtowę zmianę nazw plików.

Program współpracuje ze skanerami (standard TWAIN).

Program do pobrania http://www.irfanview.com/.

Jedna myśl nt. „Darmowy program do obróbki zdjęć”

Dodaj komentarz